BAŇKOVÁ TERAPIE

Cílem baňkování je přeladění. Hlavním těžištěm jsou zánětlivá onemocnění a funkční poruchy, regulace narušených tělesných funkcí, odbourávání bolestí a křečí, podpora prokrvení, detoxikuje a má protizánětlivé účinky. Organické změny vyléčit neumí, však dokáže tyto poruchy výrazně zlepšit.
 

Baňková masáž zad a baňkování Působí hlouběji než klasická masáž, protože intenzivněji prokrvuje. Podporuje látkovou výměnu a výživu tkání, zbavuje pokožku šupin, tím zlepšuje prostupnost a proces jejího dýchání, podporuje odtok žilní krve i lymfy, detoxikuje, ovlivňuje vnitřní orgány a posiluje autonomní obranný systém.

Baňkování často pomůže už samo o sobě ke zlepšení potíží nebo dokonce k jejich úplnému odeznění ať se jedná o mechanické, akutní, chronické či zánětlivé bolesti. Je třeba počítat s tím, že pokud se jedná např. o rameno, musí se odbaňkovat alespoň celá horní část zad.

Cílené baňkování často postačí ke zlepšení průběhu onemocnění a jejich uvedení do normálního stavu. V dalších případech může sehrát výrazně podpůrnou roli k nasazeným lékům či snížit jejich spotřebu.

Hippokrates řekl: "Co nevyléčí léky, vyléčí železo. Co nevyléčí železo, vyléčí oheň. A co nevyléčí oheň, to je nevyléčitelné."  Proto používal i ohnivé baňkování  a doporučoval každodenní vonné esenciální koupele.

Zkušenosti s baňkovou terapií

Yvona Brzáková

Tenisová trenérka

„Dobrý den, jsem tenisová trenérka, a přestože nemám žádné potíže, mi tato masáž pomohla uvolnit ztuhlá místa, která vznikla důsledkem jednostranného zatížení. V masážích pokračuji a věřím, že je to skvělá prevence “

Jan Štryncl

Manažer

"Měl jsem ztuhlé svaly horní části zad. První masáž byla překvapivá, ale už ten den byla cítit úleva. Během třech masáží byly zatuhlé svaly uvolněny. Probrali jsme i cvičení stabilizačního systému. Takže za mě mohu jen doporučit".

Iveta Polly Belušová

Detoxikační poradce

„Početná rodina se před několika desítkami let přestěhovala do USA. Celá rodina trpí nadváhou, což znamená mnoho zdravotních problémů. Nejstarší z nich je paní (přes 70 let) a má funkční jen půlku jedné plíce. Celá rodina se nakazila Covidem, ale protože se navzájem pravidelně baňkují, ani tato paní nemusela do nemocnice na dýchací přístroj. Zde se potvrzuje, že baňkováním dýchacího ústrojí opravdu vidíme výsledky ihned.“